czwartek, 16 lutego 2012

Mistrzostwa w mini siatkówce o puchar Kinder + Sport

11 lutego 2012 r. w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozegrano V Otwarte Mistrzostwa Poznania w mini siatkówce dziewcząt i chłopców w ramach rozgrywek Kinder + Sport.
Młode adeptki siatkówki naszej szkoły stanęły do rozgrywek w kategoriach czwórek (VI - klasy SP) i trójek (V - klasy SP). Rozgrywały one tylko jeden set do 25 punktów z przewagą dwóch punktów.
     W kategorii trójek zgłosiło się 12 zespołów, które drogą losowania zostały podzielone na 4 grupy po 3 zespoły. Dziewczęta z klasy Vc dla których były to pierwsze tego typu zawody sportowe w tym roku szkolnym, w eliminacjach grupowych uległy w secie z UKS 12 Piła (-17) i UKS Lider Rokietnica (-18). W ten sposób zostały przydzielone do grupy, w której walczyły o miejsca 9-12. Tam nasze dziewczęta pokazały „pazur” i pokonując bez trudu wszystkie drużyny, wygrały w setach z SP nr 12 Piła (+19), ASBL Piła (+20) i PTS Puszczykowo (+19). Zmagania ukończyły na 9 miejscu.
            W kategorii czwórek zgłosiło się 7 zespołów, które drogą losowania zostały podzielone na grupy cztero- i trzyzespołowe. Nasze uczennice znalazły się w grupie razem
z SP nr 4 Poznań, SP nr 17 Kalisz i KS Siatkarz Koło.
W meczach grupowych nasze uczennice z klasy VI przegrały tylko pierwszy mecz z KS Siatkarz Koło stosunkiem 25:14 oraz wygrały kolejne dwa mecze z SP nr 4 Poznań (do 19) i SP nr 17 Kalisz (do 17) zajmując tym samym ostatecznie drugie miejsce w grupie. To dało im możliwość gry o miejsca 1-4. W dalszych rozgrywkach dziewczęta przegrały z UKS Kotwica Rogalinek (-22), pokonały UKS Krosiata Kiekrz (+16), a wynik z KS Siatkarz Koło został przepisany z meczu grupowego (25:14).
W końcowej klasyfikacji dziewczęta zajęły 3 miejsce, otrzymując puchar i pamiątkowe medale oraz awans do dalszego etapu rozgrywek, które odbędą się na początku marca.
  Drużynę w kategorii trójek reprezentowały uczennice z klasy Vc w składzie: Julia Czajka, Patrycja Matuszak, Aleksandra Pinkowska i Weronika Trybulska.
   Klasa VIc grała w składzie: Agnieszka Jędraszczyk, Adriana Juszczak, Julia Kałużna, Olga Kaźmierska, Aleksandra Szymczak i Martyna Świderska. Opiekunem grup jest Jarosław Pinkowski.