czwartek, 26 kwietnia 2012

21 kwietnia 2012 w Racocie k/ Kościana odbyły się II Mistrzostwa Polski w Karate PZK Fudokan w kategoriach wiekowych: senior, młodzieżowiec, junior i junior młodszy oraz
IV Otwarte Mistrzostwa Polski PFKS w Karate Sportowym w kategoriach wiekowych: młodzików
( ur. 1999-2000 r.) i żaków (ur. 2001-2002 r.)
W zawodach wzięło udział 18 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate w tym pięcioro uczniów naszej szkoły: Barbara i Maksymilian Sadowscy, Bartłomiej Jenerowicz, Dawid Szymura oraz Jakub Konowalczyk.
Zawody zakończyły się spektakularnym sukcesem pleszewian, którzy zdobyli czternaście medali w tym dziewięć złotych, jeden srebrny i cztery brązowe medale.
Do tak wielkiego sukcesu przyczynili się między innymi uczniowie naszej szkoły, którzy stanęli na wysokości zadania rywalizując z najlepszymi zawodnikami z Polski.
Zawodnicy PKK Pleszew zdobyli pięć tytułów mistrzów Polski w ramach Polskiego Związku Karate Fudokan - w tym Bartłomiej Jenerowicz w konkurencji kumite indywidualnym juniorów młodszych -57kg. Bartek otrzymał tym samym powołanie do Kadry Narodowej PZKF.
W IV Otwartych Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Karate Sportowego zawodnicy z Pleszewa zdobyli cztery tytuły mistrzów Polski - w tym Barbara Sadowska w konkurencji kumite indywidualnym młodziczek +45kg. Dla Basi jest to tym bardziej wielki sukces, ponieważ jest to jej trzeci tytuł mistrzowski z rzędu ( Mistrzostwo Polski PFKS w 2010, 2011, oraz 2012 r.)
W ramach Mistrzostw Polski PFKS srebrny medal i tym samym tytuł wicemistrza Polski zdobył Maksymilian Sadowski w konkurencji kumite ind. żaków -45kg.
Brązowe medale w tych samych mistrzostwach zdobyli Dawid Szymura w konkurencji kumite ind. młodzików +55kg. oraz Jakub Konowalczyk w konkurencji kumite ind. żaków -45kg.

W sumie w zawodach startowało ok. 350 zawodników z przeszło 30 klubów. Na uwagę zasługuje bardzo wysoki poziom organizacyjny zawodów - oprawa, nagrody, transmisja na żywo w internecie itp.