wtorek, 25 września 2012

Karate

Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF Pleszew 2012

Zawody zostały rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Karate i Wielkopolskiego Związku Karate WKF. Organizatorami byli Pleszewski Klub Karate, UMiG Pleszew, Starostwo Powiatowe w Pleszewie. W zawodach uczestniczyło 248 zawodników z 24 klubów. W klasyfikacji generalne zwyciężył Pleszewski Klub Karate zdobywając 8 złotych 7 srebrnych i 9 brązowych medali.
Były to w dotychczasowej historii Pleszewa największe zawody jakie zostały rozegrane na terenie Pleszewa, które razem z Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików w Karate WKF zgromadziły ponad 300 zawodników.
Kolejny raz udział w sukcesie Pleszewskiego Klubu Karate mieli uczniowie naszej szkoły.
Jakub Konowalczyk w konkurencji kumite chłopców +40kg w finale pokonał Maksymiliana Sadowskiego. Barbara Sadowska w konkurencji kumite młodziczek +45kg zwyciężyła wszystkie walki, a w finale bezapelacyjnie pokonała Michalinę Stachowiak z Gottsu Kościan. Adam Konowalczyk w konkurencji kumite juniorów młodszych -63kg pokonał w finale Kamila Maciuszka Tora Legnica.