środa, 21 listopada 2012

Sukces w badmintonie

W dniu 20 listopada odbyły się Mistrzostwa Rejonu kaliskiego w badmintonie dziewcząt szkół podstawowych, znakomicie spisały się zawodniczki pleszewskiej Jedynki zajmując 2 miejsce wśród 10 startujących drużyn. Zawody odbyły się na sali OSiR
w Krotoszynie i starowały w nich najlepsze drużyny z poszczególnych powiatów rejonu kaliskiego. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy: 2 grupy 3-drużynowe i grupę
4 - zespołową. Nasza drużyna zagrała w grupie B gdzie pokonała 3:0 drużynę SP nr 1
z Ostrzeszowa i w tym samym stosunku zwyciężyła SP w Hanulinie, awansując do czołowej trójki zawodów. W kolejnym meczu po dramatycznym jego przebiegu zawodniczki Jedynki pokonały 3:2 zespół SP nr 3 w Krotoszynie, a finale niestety przegrały z zawodniczkami SP z Niedźwiedzia 3:0. Należy podkreślić, iż dziewczynki z Niedźwiedzia grają w badmintona od 3 klasy szkoły podstawowej i jednocześnie są zawodniczkami tamtejszego klubu sportowego. Drużynę Jedynki reprezentowały: Patrycja Matuszak, Aleksandra Antczak i Julia Czajka, opiekunem zespołu jest Jacek Wypuszcz. Gratulujemy!