niedziela, 8 maja 2016

Lekka atletyka

Bardzo dobry występ odnotowali nasi lekkoatleci na rozegranych w piątek 6 maja 2016 r. Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.
W kategorii Szkół Podstawowych zdobyliśmy trzy medale. Gabrysia Czajczyńska zdobyła srebrny medal w rzucie piłeczką palantową, Sebastian Marcisz zdobył srebrny medal w biegu na 1000m ze świetnym wynikiem 2,28, natomiast Nikola Białas zdobyła brązowy medal w biegu na 600m. W zawodach nie mógł wystąpić F. Czajczyński, który posiada w tym roku najlepszy wynik w powiecie w rzucie piłeczką palantową - 54m.
W kategorii Szkół Gimnazjalnych bardzo dobre wyniki uzyskali Weronika Trybulska, która była pierwsza w biegu na 60m p.pł i uzyskała awans do Wielkopolskiej Gimnazjady oraz Jakub Bogacz, który uzyskał świetny wynik w skoku w dal - 556cm i zajął trzecie miejsce. Jakub Bogacz ponadto uzyskał najlepszy wynik w skoku wzwyż i zajmując pierwsze miejsce uzyskał awans do Wielkopolskiej Gimnazjady. Natomiast Martyna Szychowiak zajęłą trzecie miejsce w biegu na 1000m zdobywając medal brązowy.
Bardzo dobre wyniki w skoku w dal i w biegu na 100m uzyskał Mateusz Niewiada, Jakub Bogacz również uzyskał bardzo dobry wynik w biegu na 100m.

Startowali również: J.Czajka, M.Kujawa, E.Pachciarek, M.Pachciarek, M.Antczak, M.Jankowski, M.Michalak, M.Sobczak, N.Kaczmarek

Medalistów przygotowali: p.T.Grzesiak i p.J.Wypuszcz (M.Szychowiak)