sobota, 22 czerwca 2019

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU 2018/2019

Za nami kolejny rok sportowej rywalizacji, a więc czas na podsumowanie. Startowaliśmy we wszystkich zawodach wg kalendarza Szkolnego Związku Sportowego. Nasi uczniowie zajmowali czołowe lokaty w wielu zawodach rangi gminnej i powiatowej, awansując na zawody rejonowe i wojewódzkie zdobywając punkty w klasyfikacji sportowej województwa Wielkopolskiego prowadzonej przez Szkolny Związek Sportowy Wielkopolska

W rywalizacji bierze ok.500 szkół i bardzo się cieszymy, iż w kategorii młodzieży szkolnej, a więc klas VII-VIII i I-III Gimnazjum nasza szkoła została sklasyfikowana na bardzo wysokim 59 miejscu.
Punkty dla naszej szkoły zdobywały :
Drużynowe pływanie  - XX m - 21 pkt., trener p.Ł.Ratajczyk, zawody wojewódzkie
Biegi na orientacje - 20 pkt. dz., 20 pkt.chł., trener Ł.Ratajczyk, zawody wojewódzkie
Streetball (koszykówka 3X3) - III m dz. - 21 pkt., trener p.S.Jopp-Bugajna, zawody rejonowe
Streetball (koszykówka 3X3) - III m chł. - 21 pkt., trener p.M.Szablewski, zawody rejonowe
Koszykówka chłopców - Vm - 1 pkt., trener p.M.Szablewski, zawody rejonowe

W sumie zdobyliśmy 104 pkt. co przy współczynniku 0,6 (sześć dyscyplin) dało 62,4 pkt.

Nieco gorzej wypadliśmy w kategorii dzieci szkolnych , a więc kl.IV-VI,tutaj zajęliśmy 145 miejsce na ok.500 szkół.
Punktowały:
Biegi na orientacje - 25 pkt. dz., 16 pkt. chł., trener Ł.Ratajczyk, zawody wojewódzkie
Unihokej - Vm - 8 pkt., trener Ł.Ratajczyk, zawody rejonowe

W sumie zdobyliśmy 49 pkt. co przy współczynniku 0,3 (trzy dyscypliny) dało 14,7 pkt.
Wynik byłby o wiele lepszy, lecz drużyna koszykówki prowadzona przez p.M.Szablewskiego (mistrzowie powiatu) ze względu na niestawienie się kilku zawodników startowała w zawodach rejonowych poza konkursem.

Miłosz Ratajczyk zajął bardzo dobre XIV miejsce w zawodach wojewódzkich w pływaniu i jest to najlepszy wynik osiągnięty przez naszego ucznia w zawodach sportowych w tym roku.

W przyszłym roku chcemy poprawić wynik, zwłaszcza, iż w lekkiej atletyce, pływaniu wielu
uczniów osiągnęło w tym roku świetne rezultaty.

Poza tym w naszej szkole zorganizowaliśmy wiele imprez o charakterze rekreacyjnym i międzyklasowym takich, jak olimpiady, turnieje, projekty o czym szeroko, na bieżąco informowałem w formie relacji i fotoreportaży na naszym blogu.

WSZYSTKIM ZAWODNIKOM DZIĘKUJEMY ZA AKTYWNY
UDZIAŁ W ZAWODACH SPORTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 I ŻYCZYMY UDANYCH, AKTYWNYCH SPORTOWYCH WAKACJI - NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO ZSP NR 1 W PLESZEWIE.