poniedziałek, 1 października 2012

Karate

W dniu 15 września 2012 roku w Berlinie odbył się jeden z największych turniejów karate jakie rozgrywają się w Europie. Zawody odbyły się na Hali Sportowej Charlottenburg  na 8 tatami. W zawodach wystąpiło 1150 zawodników z 31 krajów w tym ośmioro zawodników z PKK Pleszew: Barbara Sadowska, Maksymilian Sadowski, Kacper Vogt, Filip Vogt, Maciej Śmigielski, Maciej Drążewski i Tomasz Sołtysiak.

Srebrny medal wywalczyła Barbara Sadowska w kategorii kumite U14 -55kg. Basia zasługuje na szczególne wyróżnienie ponieważ walczyła z kontuzją biodra, której nabawiała się w pierwszej walce z reprezentantką Łotwy Margaritą Maksymową, wygrywając z nią przez wskazanie sędziowskie 3-2. W drugiej walce pokonała Szkotkę Carę Murie 5-1. W finale uległa przez wskazanie sędziowskie reprezentantce Ukrainy Annie Protsenko przy stanie 1-1.

Naszą Szkołę reprezentował także brat Basi, Maksymilian, który tym razem musiał uznać wyższość swoich przeciwników przegrywając swoje zawody i tym samym wrócił do kraju bez medalu.

PKK Pleszew w klasyfikacji medalowej zajął 13 miejsce pośród 104 klubów.