sobota, 13 października 2012

Karate

W dniu 6 października 2012 w Hali Sportowej CSiR w Łodzi odbyły się międzynarodowe zawody w karate WKF - IV International Championship Champion Cup. W zawodach wzięło udział 311 zawodników z 29 klubów w tym reprezentanci Białorusi, Ukrainy oraz Czech. W rywalizacji uczestniczyło14 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate, w tym 3 uczniów naszej szkoły - Maksymilian Sadowski, Adam Konowalczyk oraz Jakub Konowalczyk.

Reprezentanci PKK wzięli udział w 6 finałach. Pierwszy złoty medal zdobył Maksymilian Sadowski w konkurencji kumite chłopców U12 +40kg. Maksymilian wygrał cztery bardzo trudne walki, w tym w finale z faworytem Moszczyńskim Bartłomiejem Klub Karate Kumade Łódź. Były to rewelacyjne zawody w wykonaniu Maksa. Drugi złoty medal zdobył w kumite U16 -63kg Adam Konowalczyk. Adam w sposób zdecydowany pokonał swoich przeciwników potwierdzając dobrą formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski
Juniorów. Jakub Konowalczyk tym razem wrócił bez medalu.
Wyniki Pleszewskich karateków umocniły naszych reprezentantów w rankingach Polskiego Związku Karate. Celem Turnieju rozegranego w Łodzi było wyłonienie Kadry Narodowej Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców.

Pleszewski Klub Karate zajął w klasyfikacji medalowej 4 miejsce.