sobota, 8 czerwca 2013

Bieg na orientację

Bieg na orientację to dyscyplina sportowa, w której zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie (zazwyczaj jest to las) przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację.
4 czerwca 2013 r. w Poznaniu na terenie Malty odbył się Finał Wojewódzki  w Biegu na Orientację Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Nasza szkoła reprezentowana była przez drużyny z SP i gimnazjum.
W rywalizacji szkół podstawowych (32 zespoły startujące) drużyna dziewcząt w składzie: Julia Czajka, Patrycja Matuszak i Weronika Trybulska uplasowały się 19 miejscu. Drużyna chłopców w składzie: Szymon Dekiert, Kacper Kordala i Kamil Kwiatkowski zajęła 30 miejsce.
W kategorii gimnazjalistów nasze uczennice: Dominika Forycka, Magdalena Garsztka i Magdalena Tokarska zajęły 17 miejsce (30 drużyn startujących) a nasi uczniowie:  Bartłomiej Jenerowicz, Adam Misiak i Adam Zdunek wywalczyli 22 miejsce.
Opiekunami drużyn są: p. Dorota Piasecka, p.Jacek Wypuszcz i p.Łukasz Ratajczyk.