wtorek, 4 czerwca 2013

karate - SUKCES BASI SADOWSKIEJ

Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan - Caorle - Włochy - 18-19.05.2013 r.
Wielkim sukcesem zakończył się wyjazd Kadry Polski do Włoch, gdzie w miejscowości Caorle w Prowincji Wenecja odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan. Polska zajęła w klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zdobywając 137 medali w tym 36 złotych. Ogromny wkład w ten sukces wniosła  powołana do Kadry Polski Barbara Sadowska.
Basia w pierwszej walce spotkała się z Rosjanką Anną Maranovą, gdzie po dramatycznym i bardzo bolesnym starciu wygrała 3 - 0, w kolejnej walce wygrała 3 - 2 z Pamelą Jakubowską, a w finale była o krok od zdobycia Mistrzostwa Europy prowadząc na 3 sekundy przed końcem walki 2 - 0 z Reprezentantką Rosji Iriną Rybakovą. W ostatniej chwili Rosjanka wykonała technikę nożną i uderzając mocno w tył głowy Basi doprowadziła do remisu, gdzie w dogrywce Basia przegrała 2 - 0 zdobywając tym samym tytuł
Wicemistrzyni Europy w konkurencji: indywidualnym kumite w stylu wolnym kadetek + 55 kg.
Ponadto Basia zdobyła brązowy medal w konkurencji: drużynowym kumite w stylu wolnym kadetek.