wtorek, 25 czerwca 2013

Karate

W sobotnich zawodach, które odbyły się 8.06.2013 r. pod medialnym patronatem Gazety Pleszewskiej wzięło udział ponad 300 zawodników z województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego.
Poszczególne konkurencje sędziowało 20 arbitrów z Polskiego Związku Karate. Sędzią głównym zawodów był sędzia międzynarodowy Remigiusz Powroźnik.
Zawodnicy rywalizujący w zawodach walczyli miedzy innymi w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików o punkty we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego. W MMM wzięło udział 77 zawodników z 13 klubów województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Rozegrano 12 konkurencji kata i kumite młodzików i wręczono 48 medali i dyplomów.
Turniej wygrali gospodarze imprezy zawodnicy z Pleszewskiego Klubu Karate, którzy na swoim koncie zgromadzili 27 punktów PFSM, o 3 punkty więcej niż rok wcześniej.
Na ten wynik złożyło się 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale.
Medale naszych uczniów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików:

Kumite młodziczek +50kg
Sadowska Barbara - złoty medal

Kumite młodzików -40kg:
Konowalczyk Jakub - srebrny medal

W tym samym dniu zaraz po Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate WKF oraz Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF.

Zawody były rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Karate i Wielkopolskiego Związku Karate WKF, Ministerstwa Sportu. Organizatorami byli Pleszewski Klub Karate, UMiG Pleszew, Starostwo Powiatowe w Pleszewie. Patronat medialny Gazeta Pleszewska i Radio Centrum.

W zawodach uczestniczyło 230 zawodników z 21 klubów. Zawody w klasyfikacji generalnej wygrał Pleszewski Klub Karate zdobywając 8 złotych 6 srebrnych i 14 brązowych medali. Najlepszą zawodniczka pleszewskiego turnieju została Barbara Sadowska, która po raz kolejny udowodniła fantastycznym występem że jest jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce.

-  Czajczyńska Gabriela kumite ind. dziewcząt 10-11 lat -35kg,

Pierwszy raz w historii karate zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters. W zawodach wziął udział w konkurencji kumite -75kg seniorów 35-45 lat Waldemar Sadowski (ojciec naszych utalentowanych uczniów Basi i Maksa Sadowskich), który godnie reprezentował Pleszewski Klub Karate zdobywając brązowy medal.
Walki Sadowskiego rozgrzały widownie zgromadzoną na Sali sportowej ZSP nr 1 w Pleszewie. Ogromny doping i oklaski towarzyszyły zaciętym pojedynkom naszego zawodnika.